Spēļu automāti kā azartspēļu paveids ir ļoti sena iekārta un, lai gan varētu šķist, ka azartspēļu vēsture ir daudz ilgāka par mehanizētu automātu atrašanos spēļu vietās, arī spēļu automātu vēsture ir pārsteidzoši tāla. Tādēļ nav pārsteigums, ka pirmie kazino spēļu automāti bija pavisam citādi no mūsdienu un darbojās uz pavisam citu tehnoloģija pamata. Šobrīd, lai spēlētu spēļu automātus, vairs nav nepieciešama pat klasiskā sviras novilkšana. Lai gan varētu šķist, ka šī darbība ir tīri simboliska, sviras novilkšanas vēsture ir pamatojama ar to, ka tieši tas bija veids kā šīs mašīnas darbināja. Šobrīd viss, protams, ir elektroniski, bet spēļu automāti pirms elektrotehnisko izgudrojumu plašas izplatības darbojās kā jebkura cita tā laika mehāniskā iekārta, tā bija jādarbina ar cilvēka paša spēku. Interesanti, ka šādā veidā cilvēkam, šķiet, bija lielāka iesaiste paša spēļu automāta darbībā, jo laimests savā ziņā bija atkarīgs no tā, ar kādu spēku cilvēks izlēma pavilkt spēļu automāta sviru.

  • 1891. gadā tika izgudroti pirmie spēļu automātu.
  • 1895. gadā izgudroja pirmo spēļu automātu ar automātiskām izmaksām. Toreiz lielākais iespējamais laimests no spēļu automāta tika saukts par Liberty Bell, kas ir izplatīts arī šodien.
  • 1907. gadā parādījās pirmie spēļu automāti, uz kuriem redzami tik simboliskie augļi un naudas balvu vietā naudas balvas izmaksāja saldumu veidā, piemēram, košļājamā gumija.
  • 1963. gads  Tikai šajā gadā parādījās pirmie elektriskie aparāti. Sākotnēji tie bija jāvelk ar sviru, taču vēlāk to aizvietoja ar pogām.
  • 1976. gadā parādījās pirmie spēļu automāti, kuri vairs nestrādāja uz ruļļu pamata, to vietā bija elektrotehnika un televizors. Šis ir uzskatāms par pamatu tādiem spēļu automātiem, kādi ir izplatīti mūsdienām visā pasaulē.
  • 1994. gadā pasaulē parādījās pirmie spēļu automāti tiešsaistē, kas bija aizsākums milzīgai tiešsaistes industrijai, kas sastopama visur šodien.

Kopš tā laika būtiskas jaunas tehnoloģijas spēļu automātos, tomēr esošo attīstība iet roku rokā ar interneta un tehnoloģisko attīstību pasaulē kopumā.