Mūsdienās spēļu automāti ir visur un nekļūdīsies tie, kas domās, ka to vēsture ir ļoti sena. Pirmais ikoniskais aparāts, ko sāka pazīt kā spēļu automātu bija Liberty Bell. Tā bija pirmā mūsdienu spēļu automātu variācija, kādu varam redzēt arī šodien.Pirms 1930.gada, kad kazino spēles spēļu automātu tehnoloģijas sāka strauji attīsties, tie nebija tik plaši izplatīti. Liberty Bell spēļu automātu 1895.gadā izgudroja automehāniķis no Sanfrancisko Čārlzs Fejs. Oriģinālais Liberty Bell spēļu automāts šobrīd ir apskatāms Liberty Belle salonā Reno, Nevadas štatā kā vēsturisks artefakts.

Liberty Bell darbojās uz tā paša trīs spoļu pamatprincipa, ko varam novērot visos mūsdienu spēļu automātos. Protams, šis spēļu automāts tika izgudrots pirms laika, kad elektrība bija pieejama katrā vietā, tāpēc šis aparāts bija darbināms tīri uz savu iekšējo mehānismu. Šo mehānismu darbināja cilvēks pats, novelkot sviru, ar kuru sajauca aparātā esošās trīs spoles, lai iegūtu vēlami pozitīvāku rezultātu.

Uz katra Liberty Bell spoles ruļļa tika uzdrukāts dimants, sirds, lāpsta, pakavs, zvaigzne un sašķelts zvans, kas simbolizēja Liberty Bell. Kad spēlētājs bija iemetis automātā naudu, viņam bija jāvelk svira spēļu automāta sānos. Tad ruļļi sāka griezties, pa vienam apstājoties un galu galā nonākot pie jebkuras simbolu kombinācijas. Ja uz visiem trim ruļļiem parādītos viens un tas pats simbols, atskanētu zvans un spēlētājam tiktu izdots viņa laimests. Interesanti, ka šāda aparāta darbība pilnīgi bija atkarīga no spēlētāja. Sviras vilkšanā ieguldītais spēks tieši ietekmēja to, cik ātri griežas ruļļi spēļu automāta iekšpusē. Ruļļi griezās dažādā ātrumā, tāpēc rezultāts nekad nevarēja tik vienkārši atkārtoties.

Redzot kāda bija šī spēļu automāta tehniskā un vizuālā puse, varētu šķist, ka modernie spēļu aparāti nav mainījušies vispār. Protams, spēļu automātos jau sen vairs nedarbojas vienkāršas ar roku darbināmas spoles, taču lielākā daļa automātu joprojām uzrāda savam spēlētājam attēlu, kas imitē šo darbību. Tas norāda uz šī pirmā spēļu automāta radīto simbolu spēku.