Totalizators ir sistēma, kurā tiek nodrošināta likmju pieņemšanas un izmaksu pakalpojuma sniegšana. Šī sistēma var realizēties gan virtuālā vidē, gan dažādās likmju pieņemšanas vietās. Par totalizatoriem parasti tiek sauktas organizācijas, kas nodarbojas ar šīs sistēmas realizāciju. Totalizatori nodrošina savus klientus ar informāciju par likmju likšanas subjektiem, par likmju likšanas noteikumiem un par izmaksu saņemšanas kārtību. Konkrētas likmes nosaka pats totalizators un tās, parasti, ir atbilstošas vai līdzvērtīgas citu totalizatoru piedāvātajām likmju attiecībām, kuras nosaka kopējais totalizatoru tirgus.

 

Likmju likšana un pieņemšana ir ļoti izplatīta sporta sacensībās. Vēsturiski, likmju likšana ir veidojusies tieši uz dažādu sporta spēļu rezultātiem, likmes liekot tieši pirms sporta spēlēm. Mūsdienās, pateicoties totalizatoru attīstībai un moderno tehnoloģiju sniegtajām iespējām, likmes ir iespējams pieņemt arī par lietām, kas notiek ilgākā laika periodā, tai skaitā, par sporta turnīriem.

 

Cilvēki, kas bieži seko līdzi dažādām sporta spēlēm būs ievērojuši to, ka gandrīz katram lielāka vai mazāka mēroga turnīram ir savs totalizators, kurš sponsorē sporta sacensību norisi. Parasti sponsoru nosaka sacensību mērogs – jo lielākas sporta sacensības, jo lielāks un pasaulē pazīstamāks totalizators to sponsorē.

 

Totalizatoru motivācija šādu sporta turnīru sponsorēšanā ir divējāda, taču abos gadījumos to pamatā ir paša totalizatora peļņa un sava apgrozījuma celšana. Lai arī kādā veidā būtu noformētas finansiālās attiecības starp totalizatoru un sporta sacensību turnīru, šeit strādā princips “nav tādu bezmaksas pusdienu”, kas nosaka, ka tam vienmēr ir finansiāls motivators.

 

Pirmkārt, sporta turnīrus skatās totalizatoru mērķa grupa. Tā ir vislabākā iespēja reklamēt totalizatora pakalpojumus tieši cilvēkiem, kuriem tas varētu visvairāk interesēt. Tādēļ totalizatoru mārketinga stratēģijās sporta turnīri ieņem centrālo vietu.

 

Otrkārt, ļoti daudzi sporta veidi nevarētu pastāvēt bez lieliem sponsoriem un daudzos gadījumos sporta veidi paši nespēj pelnīt savu turnīru realizācijai. Tāpēc ir skaidrs, ka ja nebūtu finansējuma, tad nebūtu arī sporta veids. Iedarbojas vienkārša loģika – ja nebūtu sporta veids, totalizatoram nebūtu par ko pieņemt likmes.

Vairāk lasiet – https://www.optibet.lv/lv/totalizators/